KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum wydarzeń:
2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016
   2017   2018   2019

Wydarzenia 2020

    2020-08-27

27 sierpnia 2020 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie odbyła się uroczysta zbiórka związana z zakończeniem prac modernizacyjnych obiektów tamtejszej komendy. Uroczystość ta była również okazją do wręczenia nagród i odznaczeń dla wyróżniających się strażaków z terenu całego województwa. Wśród wyróżnionych strażaków znaleźli się także dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, mł. kpt. Paweł Idrian oraz mł. kpt. Adam Idrian.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2020-05-29

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu kołobrzeskiego prowadzono działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach przynależnych do nadleśnictwa Gościno. Funkcjonariusze pionu kontrolno-rozpoznawczego wspólnie z ratownikami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przeprowadzili kontrole kompleksu leśnego. Kontrole prowadzone były ze szczególną uwagą na stan utrzymania dróg pożarowych, pasów przeciwpożarowych oraz lokalizację i dostęp do punktów wyznaczonych do czerpania wody. Po zakończonych czynnościach zmiana służbowa dokonała praktycznego sprawdzenia drożności i przejezdności dróg pożarowych oraz wykonała założenie polegające na zassaniu wody z doraźnego punktu czerpania wody przy wykorzystaniu autopompy.
foto ...>>

    2020-05-04

Jak co roku w dniu 4 maja wszyscy strażacy obchodzą swoje święto. Niestety w tym roku koronawirus i sytuacja z nim związana uniemożliwiły huczne celebrowanie i świętowanie obchodów naszego święta. Ze względu na pandemię tegoroczny uroczysty strażacki apel odbył się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu bez udziału gości. W apelu uczestniczyli wyłącznie pracownicy i funkcjonariusze KP PSP w Kołobrzegu oraz dwóch zmian służbowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2020-05-02

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Jest obchodzone między świętami 1 maja (czyli Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Święto to ma propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Również w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, w symboliczny sposób podczas porannej zmiany służby, kołobrzescy strażacy dokonali uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt.
foto ...>>

    2020-01-31

W dniu 31 stycznia 2020 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z oficjalnym pożegnaniem asp. sztab. Sławomira Stankiewicza, dyżurnego operacyjnego powiatu, pełniącego służbę na stanowisku kierowania KP PSP w Kołobrzegu, który z końcem stycznia br. zakończył czynną służbę i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.
foto ...>>       więcej info ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona