KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019

Akcje ratownicze - 2020 rok

    2020-08-27

Około godziny 13:55 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Budowlanej w Kołobrzegu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Jak się okazało na miejscu pożarem objęte było wnętrze komory silnika samochodu marki KIA Picanto. W wyniku wysokiej temperatury i ognia zniszczone lub uszkodzone zostały podzespoły silnika ora elementy znajdujące się we wnętrzu komory silnika oraz częściowo karoseria pojazdu. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

Trzy zastępy SP z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno i OSP Wartkowo brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na DW nr 162 nieopodal m. Jarogniew (gm. Gościno). W wyniku przeprowadzonego rozpoznania okazało się, że w nie wyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Renault Megane 62-letnia kobieta straciła nad nim panowanie, po czym zjechała z drogi i dachowała w przydrożnym rowie. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego. Po wstępnym zaopatrzeniu poszkodowana w wypadku kobieta została przekazana przybyłym na miejsce ratownikom z ZRM. Czynności wyjaśniające prowadzą kołobrzescy policjanci.
foto ...>>

Prawie trzydzieści interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z terenu naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody deszczowej z podtopionych budynków, dróg oraz ciągów komunikacyjnych. Kilka interwencji związanych było również z usuwaniem i zabezpieczaniem powalonych drzew, złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie miasta Kołobrzeg oraz gminy Kołobrzeg. Na szczęście w trakcie tego kilkunasto godzinnego załamania pogody na terenie naszego powiatu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2020-08-26

Doszczętnie spalony samochód osobowy marki VW Sharan to efekt pożaru do jakiego doszło około godziny 20:00 w m. Stojkowo (gm. Dygowo). Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu. Bardzo przytomnie zachowały się osoby podróżujące samochodem, które w momencie zauważenia zadymienia opuściły wnętrze pojazdu. Kierowca próbował jeszcze ugasić pożar gaśnicą. Niestety działania te okazały się nieskuteczne. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W działaniach gaśniczych udział brały zastępy SP z JRG Kołobrzeg oraz OSP Stojkowo i OSP Dygowo.
foto ...>>

    2020-08-10

Około godziny 01:00 dyżurny SK KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o groźnym wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej nieopodal m. Grzybowo (gm. Kołobrzeg). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg . Po przybyciu na miejsce okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Scenic stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i dachował w przydrożnym lesie. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby. Aby ewakuować z uszkodzonego pojazdu poszkodowana pasażerkę zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego. Po wstępnym zapatrzeniu przez strażaków ranne osoby zostały przekazane dla ratowników z ZRM. Osoba kierująca samochodem w momencie wypadku najprawdopodobniej oddaliła się z miejsce zdarzenia przed przybyciem służb. Dokładne okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-07-23

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 06:30 na drodze powiatowej w m. Korzystno (gm. Kołobrzeg). Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki AUDI A4 stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze drogi i z dużym impetem bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował 34-letniego kierowcę do kołobrzeskiego szpitala. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-07-22

Około godziny 10:50 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu w miejscowości Dygowo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Charzyno i OSP Siemyśl. W trakcie rozpoznania ustalono, że do uszkodzenia sieci gazowej doszło w trakcie prowadzonych prac ziemnych przy użyciu koparki. Do czasu przybycia pogotowia gazowego z firmy G. EN. Gaz Energia prowadzone były czynności zabezpieczające miejsce zdarzenia m.in. poprzez ewakuację 20 osób z najbliżej położonych domów mieszkalnych. Na bieżąco prowadzono również stałą kontrolę poziomu i kierunku niekontrolowanej emisji gazu.
foto ...>>

    2020-07-11

W sobotni wieczór, około godziny 20:35, dyżurny stanowiska kierowania w KP PSP Kołobrzeg został powiadomiony o zdarzeniu do jakiego doszło na plaży w m. Dźwirzyno (gm. Kołobrzeg). Ze zgłoszenia wynikało, że trzech mężczyzn kąpiących się w morzu nie może wydostać się na brzeg. Natychmiast we wskazane miejsce zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz specjalna grupa do działań na wodzie z JRG 1 w Koszalinie. Powiadomione zostały również służby współdziałające: WOPR, PRM oraz policja. Po przybyciu na miejsce okazało się, że dwaj mężczyźni których fala rzuciła na drewniane falochrony znajdują się już na brzegu. Działania ratowników PSP polegały na udzielaniu kwalifikowanej pomocy medycznej dwóm rannym mężczyznom. Po wstępnym zaopatrzeniu poszkodowane osoby zostały przekazane ratownikom medycznym z przybyłego na miejsce ZRM-u. foto ...>>

    2020-07-10

13 zastępów straży pożarnej brało udział w działaniach ratowniczych polegających na usuwaniu zniszczeń wyrządzonych przez trąbę powietrzną, która przeszła nad Ustroniem Morskim. Nagłe zjawisko pogodowe, do którego doszło w piątkowy wieczór, zniszczyło 9 domków campingowych typu holenderskiego oraz 3 samochody osobowe. Poszkodowanych zostało także 6 osób w tym jedno dziecko. 5 osób zespoły ratownictwa medycznego, po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia, przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych trwających kilka godzin, udział brali strażacy z JRG i KP PSP w Kołobrzegu oraz jednostek OSP z Ustronia Morskiego, Dygowa, Wrzosowa, Rusowa, Kukini, Stojkowa a także Portowej OSP Tryton.
foto ...>>

    2020-07-05

W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 19:00, dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na pograniczu dwóch powiatów, pomiędzy Dźwirzynem i Rogowem. Z relacji osób zgłaszających zdarzenie w wypadku uczestniczyły dwa autokary i osobowy BUS. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z obu powiatów oraz pozostałe służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że w wypadku poszkodowanych zostało kilkanaście osób w tym również dzieci. Łącznie w usuwaniu zdarzenia, na początku uznanego jako masowe a później mnogie, zaangażowanych było 18 zastępów PSP i OSP z powiatów kołobrzeskiego i gryfickiego, zespoły ratownictwa medycznego w tym dwa śmigłowce LPR, ratownicy z WOPR oraz policjanci. Na miejsce zdarzenia przybyli również Wojewoda Zachodniopomorski oraz Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, udzielanej przez wszystkie obecne na miejscu służby, obyło się tym razem bez ofiar śmiertelnych. W wypadku ogółem poszkodowanych zostało 14 osób. W większości przypadków to urazy głowy i kończyn, stłuczenia i rany powierzchowne. Dwie najciężej ranne, kobieta i dziecko, zostały przetransportowane do szpitali przez LPR. Działania ratownicze trwały do późnych godzin wieczornych. Czynności związane z ustaleniem okoliczności i przyczyny wypadku prowadzi prokuratura i policja.
foto ...>>

    2020-06-28

Trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 18:22 w m. Dębica (gm. Rymań). Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach osoba kierująca samochodem marki BMW straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście podróżujące pojazdem cztery osoby (w tym dwoje dzieci) nie odniosły większych obrażeń. Po wstępnym przebadaniu ratownicy z ZRM stwierdzili, że uczestnicy wypadku nie wymagają hospitalizacji.
foto ...>>

    2020-06-26

Około godziny 23:50 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony o pożarze samochodu w m. Karcino (gm. Kołobrzeg). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Karcino, OSP Stary Borek i OSP Drzonowo. W momencie przybycia zastępów straży stojący na drodze samochód marki Ford Mondeo był już cały w płomieniach. Ustalono, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było prawdopodobnie podpalenie umyślne. Po zakończeniu działań gaśniczych miejsce zdarzenia przekazano policji, która ustala okoliczności zdarzenia.
foto ...>>

    2020-06-24

Do niecodziennego zdarzenia zostali zadysponowani w środowy wieczór strażacy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Ze zgłoszenia wynikało, że w m. Sianożęty koń wpadł do studzienki deszczowej i nie może się z niej wydostać. Na miejscu okazało się, że tylna część tułowia zwierzęcia znajduje się wewnątrz niezabezpieczonej studzienki. Po rozpoznaniu podjęto decyzje o „uwolnieniu” konia przy użyciu uprzęży wykonanej z węża gaśniczego. Po wyciągnięciu okazało się, że zwierzęciu nic się nie stało i właściciel mógł go zabrać na teren pobliskiej stadniny.
foto ...>>

    2020-06-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed południem na drodze powiatowej nieopodal m. Świecie Kołobrzeskie (gm. Siemyśl). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach osoba kierująca samochodem marki VW Polo straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze drogi i z dużym impetem uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierująca pojazdem 61-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Aby wydostać ją ze zniszczonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Świecie Kołobrzeskie. Czynności związane z ustaleniem przyczyn i okoliczności wypadku prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura.
foto ...>>

    2020-06-17

Parę minut po godzinie 12:00 dyżurny Stanowiska Kierowania został powiadomiony o groźnym wypadku do jakiego doszło na DW 162 nieopodal m. Karkowo (gm. Gościno). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. NA miejscu okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły 3 pojazdy: Ford Mondeo, VW Passat i ciężarowa SCANIA. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna, którą po wstępnym zaopatrzeniu Zespół Ratownictw Medycznego przetransportował do szpitala. Czynności wyjaśniające prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-06-09

Około godziny 07:30 dyżurny stanowiska Kierowania PSP w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku wędzarni w m. Zieleniewo (gm. Kołobrzeg). W akcji gaśniczej trwającej ponad 2 godziny udział brało 5 zastępów straży z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru zniszczony został częściowo dach budynku oraz jeden z pieców wędzarniczych. Bezpośredniej przyczyny powstania pożaru na miejscu zdarzenia nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2020-06-08

Kilkadziesiąt spalonych balotów słomy to bilans pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych w m. Kamica (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej blisko 19 godzin, udział brało 12 zastępów z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno, OSP Robuń i OSP Wartkowo. Łącznie w działaniach gaśniczych uczestniczyło blisko 40 strażaków. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2020-06-04

Tuż przed południem do Stanowiska Kierowania PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o wypadku drogowym na 99 kilometrze drogi S6 na wysokości m. Stramnica. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg. Po dojeździe zastępów okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem VW Arteon stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i bokiem uderzył w metalową barierę oddzielającą pasy drogi ekspresowej. Na szczęście obyło się bez ofiar i osób poszkodowanych. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-04-26

Blisko 600 spalonych balotów słomy to bilans pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych w m. Sarbia (gm. Kołobrzeg). W akcji gaśniczej, trwającej blisko 21 godzin, udział brały 22 zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Stary Borek, OSP Karcino, OSP Drzonowo i OSP Sarbia. Łącznie w działaniach gaśniczych uczestniczyło 50 strażaków. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2020-04-23

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru lasu nieopodal miejscowości Kamień Rymański (gm. Rymań). Pomimo apeli o zachowaniu ostrożności w związku z panującą suszą i wysokim stopniem zagrożenia pożarowego, zdarzenie powstało najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia. W akcji gaśniczej trwającej nieco ponad 6 godzin udział brało 28 strażaków oraz 6 zastępów straży z terenu powiatu kołobrzeskiego – z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań, OSP Starnin oraz OSP Gościno. Działania gaśnicze były również wspomagane z powietrza przez śmigłowiec gaśniczy będący na wyposażeniu Lasów Państwowych. W wyniku pożaru spaleniu uległ 1 hektar lasu – młodnika i podszycia leśnego.
foto ...>>

    2020-04-22

Państwowa Straż Pożarna prowadzi na terenie całego kraju działania w zakresie zwalczania zagrożenia koronawirusem SARS CoV-2. Wszystkie podejmowane czynności mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. Również strażacy z KP PSP w Kołobrzegu realizują powierzone im zadania do których należy m.in. kontrola, we współpracy ze Strażą Graniczną, wpływających do naszego portu statków. Stosując zasady oraz środki zabezpieczenia osobistego nasi strażacy dokonują pomiarów temperatury osób przebywających na pokładzie jednostek pływających. Od 17 marca do dzisiaj skontrolowano ogółem 32 takie jednostki na których przebywało łącznie 159 osób. Ponadto strażacy, od ponad dwóch tygodni, kontrolują codziennie rozstawiony przed Regionalnym Szpitalem w Kołobrzegu namiot, który pełni funkcję polowej izby przyjęć.
foto ...>>

    2020-04-10

Około godziny 13:47 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze koparki Komatsu do jakiego doszło w m. Lubkowice (gm. Gościno). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz zastęp z OSP Gościno. Jak się okazało na miejscu pożarem objęta była komora silnika koparki. W wyniku wysokiej temperatury i ognia uszkodzony został osprzęt silnika koparki, pompa olejowa i przewody hydrauliczne. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej.
foto ...>>

    2020-04-06

Jeden zastęp z JRG Kołobrzeg brał udział w gaszeniu pożaru do jakiego doszło około południa na terenie ogródków działkowych przy ul. Wschodniej w Kołobrzegu. Jak się okazało na miejscu pożarem objęta była niewielka drewniana szopa usytuowana na nieużytkowanej działce. Jednoznacznej przyczyny pożaru nie udało sie ustalić. W wyniku zdarzenia niemal doszczętnemu spaleniu uległ drewniany budynek oraz składowane wewnątrz śmieci. Czynności dochodzeniowe w sprawie pożaru prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-04-02

Około godziny 11:45 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego na posesji prywatnej przy ul. Kaszubskiej w Kołobrzegu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Jak się okazało na miejscu pożarem objęta była komora silnika samochodu marki VW Golf V. W wyniku wysokiej temperatury i ognia uszkodzony pojazd został zniszczony niemal doszczętnie. Do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej.
foto ...>>

    2020-03-28

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru do jakiego doszło około godziny 18:30 na drodze wojewódzkiej nr 6 nieopodal m. Leszczyn (gm. Rymań). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań okazało się, ze na poboczu drogi stoi samochód dostawczy Mercedes VITO, którego przód objęty był całkowicie ogniem. Jak wynikało z wyjaśnień właściciela pojazdu w trakcie jazdy zauważył on dym wydobywający się spod maski. Po zatrzymaniu pojazdu próbował gasić pożar gaśnicą proszkową ale czynności te nie dały spodziewanego efektu.
foto ...>>

    2020-03-19

Jedna osoba ranna to bilans wypadku do jakiego doszło około godziny 12:50 na drodze wojewódzkiej nr 6 na wysokości m. Ramlewo (gm. Gościno). Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Mazda 6 stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze drogi i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował 60-letniego kierowcę do kołobrzeskiego szpitala. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno.
foto ...>>

    2020-03-12

Około trzydziestu interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego i porywistego wiatru odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z terenu naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew, złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. Niestety nie obyło się bez strat - w kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły m.in. zaparkowane w ich pobliżu samochody. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Kamieniu Rymańskim gdzie powalone przez wiatr drzewo zraniło młodego mężczyznę. Z obrażeniami kończyny dolnej i barku został on przetransportowany przez ZRM do szpitala.
foto ...>>

Około godziny 16:12 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o groźnym wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej S6 wysokości m. Byszewo (gm. Siemyśl). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Subaru uderzył w tył stojącego na poboczu zestawu do przewodu drewna. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem 22-letni mężczyzna został ranny. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Charzyno. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 12:00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 163 z drogą powiatową w kierunku Charzyna. Na miejscu zdarzenia okazało się, że najprawdopodobniej w wyniku wymuszenia pierwszeństwa jazdy doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Seata Cordoby i Opla Astry. W wypadku ranne zostały dwie osoby. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Ustronie Morskie i OSP Dygowo.
foto ...>>

    2020-03-08

Około godziny 06:45 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o groźnym wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 na wysokości m. Wartkowo (gm. Gościno). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Audi straciła panowanie nad pojazdem i z dużym impetem uderzyła w skarpę na poboczu drogi. W wyniku zdarzenia kierująca pojazdem 30-letnia kobieta odniosła lekkie rany i po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków została przekazana dla ratowników medycznych z ZRM. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-02-24

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, że rozpoczęte zostało postępowanie kwalifikacyjne w sprawie naboru do służby przygotowawczej na dwa stanowiska służbowe: stażysta (docelowo: starszy ratownik - kierowca oraz starszy ratownik).
więcej informacji ...>>      
Ogłoszenie o naborze (starszy ratownik) ...>>      
Ogłoszenie o naborze (starszy ratownik-kierowca) ...>>

    2020-02-10

Ponad czterdzieści interwencji związanych z usuwaniem silnego i porywistego wiatru odnotowali w ciągu ostatnich 48 godzin strażacy z terenu naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew, złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych, zabezpieczaniu uszkodzonych dachów budynków oraz zerwanych reklam i banerów. Niestety nie obyło się bez strat - w kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły m.in. zaparkowane w ich pobliżu samochody. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie miasta i gminy Kołobrzeg oraz dwóch gmin – Ustronie Morskie i Gościno. Na szczęście w trakcie tego nagłego załamania pogody na terenie naszego powiatu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2020-02-08

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 14:50 na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin (gm. Dygowo). Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Opel Astra stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze drogi i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował 55-letniego kierowcę do kołobrzeskiego szpitala. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja. W działach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo.
foto ...>>

    2020-01-23

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 14:53 na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Kądzielno (gm. Kołobrzeg). Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Opel Astra stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na przeciwległy pas drogi i po zderzeniu z Oplem Combo spadł ze skarpy i zatrzymał się na poboczu drogi. Po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował 28-letniego kierowcę do kołobrzeskiego szpitala. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2020-01-15

Około godziny 15:12 do stanowiska kierowania PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o pożarze w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego usytuowanego przy ul. Kujawskiej w Kołobrzegu. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg. Na miejscu zdarzenia okazało się, że prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie bez należytego dozoru gotującej się potrawy na kuchence elektrycznej. W wyniku pożaru spaleniu uległo elementy wyposażenia kuchni, naczynia i kilka urządzeń elektrycznych. W wyniku silnego zadymienia remontu wymagają również ściany i sufity we wszystkich pomieszczeniach mieszkania.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona