KP PSP

JRG

AKTUALNOŚCI

2019-03-18

Ponad 600 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie tegorocznego Międzynarodowego Biegu Zaślubin Kołobrzeg 2019. Niedzielny bieg był już 33 edycją imprezy organizowanej tradycyjnie w ramach obchodów rocznicy walk o wyzwolenie miasta Kołobrzeg. W tym roku sportową rywalizację wśród panów zdominowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zajęli trzy pierwsze miejsca na podium. Ogółem w pierwszej ósemce zawodów (w kategorii „Open”) sklasyfikowanych zostało 6 strażaków.
Zwycięzcą tegorocznego biegu został Łukasz Świetulski, reprezentujący Komedę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Przebiegnięcie 15-kilometrowej trasy zajęło mu 48 minut i 48 sekund. Tuz za nim na mecie, z czasem 49 minut i 49 sekund, zameldował się Bartłomiej Przedwojewski, reprezentant KW PSP Wrocław. Trzecie miejsce zajął Andrzej Szpunar - reprezentant KW PSP w Rzeszowie. Dystans 15 kilometrów pokonał on w 50 minut i 7 sekund.
Dodatkowo w pierwszej ósemce biegu znaleźli się: Dariusz Szrama z Komendy Powiatowej PSP w Obornikach (5 miejsce), Leszek Stubiński z Komedy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej (7 miejsce) oraz Łukasz Banaszewski z KW PSP Toruń (8 miejsce).
Najlepszym strażakiem z terenu naszego województwa okazał się Jacek Rudziński, reprezentant KW PSP w Szczecinie, który w klasyfikacji generalnej zajął 44 miejsce (58 minut i 34 sekund).
Wśród pań brylowała poznanianka Agnieszka Janasiaka, która dobiegła do mety z czasem 57 minut i 50 sekund. W tej kategorii najwyżej sklasyfikowaną przedstawicielką PSP była Aleksandra Dettlaff z KP PSP w Pucku, która z czasem 1 godziny 11 minut i 9 sekund uplasowała się na 41 pozycji.