KP PSP


JRG


AKTUALNOŚCI


    2018-11-21

W środę, 21 listopada br., w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi za Dzielność oraz Medali za Ofiarność i Odwagę. Wśród wyróżnionych znalazł się również st. sekc. Łukasz Jakimiec, strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, który z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał Medal za Ofiarność i Odwagę w Obronie Życia i Mienia.
– Dopóki człowiek gotów jest bezinteresownie rzucić się na pomoc drugiemu człowiekowi, nawet ryzykując życie, to znaczy, że są ludzie zdolni tworzyć wspólnotę. To jest właśnie największe poświęcenie – nieść bezinteresowną pomoc drugiemu, często z narażeniem życia – mówił Prezydent RP Andrzej Duda, wręczając odznaczenia zasłużonym w ratowaniu życia i mienia.
Medal ten jest nagrodą dla osób, które z narażeniem własnego życia lub zdrowia ratują inne życie ludzkie lub mienie. St. sekc. Łukasz Jakimiec jest pierwszym strażakiem w historii KP PSP w Kołobrzegu, który odebrał tak cenne odznaczenie państwowe. W straży pożarnej pracuje od 2011 roku.
Pod koniec października 2017 roku, przejeżdżając swoim autem koło budynku poczty w Kołobrzegu przy ul. Armii Krajowej, Łukasz zauważył leżącego na ziemi starszego mężczyznę. Bez zastanowienia, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, ruszył z pierwszą pomocą. Po wstępnym zbadaniu okazało się, że u nieprzytomnego mężczyzny doszło do zatrzymania podstawowych funkcji życiowych. Do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego st. sekc. Łukasz Jakimiec prowadził tzw. resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki uciskaniu klatki piersiowej i wykonywaniu oddechów ratowniczych udało mu się doprowadzić do częściowego przywrócenia oddechu i krążenia u mężczyzny. Jak się później okazało czynności te uratowały poszkodowanemu życie. Wielkie gratulacje!

Galeria zdjęć ...>>

 


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu


admin: stona