KP PSP


JRG


AKTUALNOŚCI


    2017-10-28

Wypadek masowy, w którym zginęła jedna osoba a kilkanaście zostało rannych, to scenariusz ćwiczeń ratowniczych "TRIAGE 2017" przeprowadzonych w dniu 28 października 2017 roku na terenie byłego lotniska wojskowego w Kołobrzegu (na osiedlu Podczele).
Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. W ćwiczeniach uczestniczyło ogółem 45 strażaków z Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Łącznie podczas ćwiczeń wykorzystano 11 zastępów straży pożarnej. W ćwiczeniach, głównie jako pozoranci, udział wzięli również uczestnicy kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) odbywającego się w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu.
W trakcie symulowanego wypadku autobusu przewożącego pasażerów doskonalono m.in. umiejętności ratowników w koordynacji działań, ewakuacji i segregacji osób rannych oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej podczas zdarzeń masowych i mnogich. Zgodnie z założeniami główne cele przeprowadzonych ćwiczeń skierowane były na podstawowe założenia systemu segregacji rannych tzw. "triage" oraz utrwalenie procedur medycznych.
Ciekawostką był fakt iż w scenariusz ćwiczeń wpleciony został upozorowany wypadek paralotniarza, któremu pomocy udzielić musiała grupa specjalistyczna ratownictwa wysokościowego (SGRW) z JRG Kołobrzeg.

Galeria zdjęć ...>>

 


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu


admin: stona