KP PSP


JRG


AKTUALNOŚCI


    2017-03-25

W dniu 25 marca 2017 r. przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zawody rozgrywane były na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Coroczny turniej jest podstawową formą działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Młodzież wykazuje się w nim znajomością przepisów, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Z siedmiu gmin powiatu kołobrzeskiego do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się 21 uczestników. Rywalizowali oni w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.
Uczestników turnieju przywitali: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu – druh Bogusław Grygiel i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu – st. kpt. Andrzej Gołdyn.
Zaszczyt reprezentowania powiatu kołobrzeskiego podczas eliminacji wojewódzkich, które zostana przeprowadzone w dniu 23 kwietnia br. w Połczynie Zdroju, przypadł tylko zwycięzcom w poszczególnych grupach: Miłoszowi Dziubie z Dygowa (Zespół Szkół w Dygowie), Adrianowi Biernatowi z Charzyna (Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu) i Michałowi Kaliniukowi z Czernina (Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu).
W ścisłej czołówce znaleźli się również: Grzegorz Głogowski ze Stojkowa (Zespół Szkół w Dygowie) i Kacper Maślany z Mołtowa (Zespół Szkół w Gościnie) w grupie szkół podstawowych, Rafał Kołtak z Siemyśla (Zespół Szkół w Siemyślu) i Dawid Strzechmiński z Rymania (Zespół Szkół w Rymaniu) w grupie gimnazjów, Kamila Gajewska z Połczyna Zdroju (Zespół Szkół im. M. Rataja w Gościnie). Atrakcyjne nagrody zwycięzcom i uczestnikom Turnieju ufundowali: Starosta Kołobrzeski Wójt Gminy Rymań i Wójt Gminy Kołobrzeg.
Podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród dokonał osobiście Starosta Kołobrzeski druh Tomasz Tamborski. W ocenie komisji sędziowskiej pod przewodnictwem Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu druha Mirosława Zalewskiego, poziom przygotowania młodzieży w tej specyficznej dyscyplinie, w roku bieżącym był bardzo wysoki. Zwycięscom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach wojewódzkich.

Galeria zdjęć ...>>

 


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu


admin: stona