KP PSP


JRG


AKTUALNOŚCI


    2017-05-18

18 maja 2017 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się miła uroczystość uświetniająca tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczysty apel połączony był z obchodami 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Jak co roku w uroczystościach, oprócz strażaków zawodowych i ochotników, udział wzięli również emeryci i renciści służby pożarniczej, ich rodziny oraz duża rzesza zaproszonych gości.
Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się m.in. Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski, Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, st. bryg. Jacek Staśkiewicz, zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP, Tomasz Tamborski - starosta kołobrzeski, Janusz Gromek - prezydent miasta Kołobrzeg oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kołobrzeskiego i służb mundurowych. Wszystkich gości przywitał komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu bryg. Krzysztof Makowski. Komendant w krótkim wystąpieniu podsumował między innymi dotychczasową działalność i osiągnięcia kołobrzeskich strażaków jak również podziękował wszystkim osobom i instytucjom za wspieranie ochrony przeciwpożarowej.
Jak co roku Dzień Strażaka był okazją do wręczenia wyróżnień i awansów na wyższe stopnie zawodowe dla najlepszych strażaków i osób wyróżniających się w działaniach na rzecz ochrony przeciwpożarowej na terenie naszego powiatu.
Wśród osób, którzy zostali wyróżnieni medalami i odznaczeniami znaleźli się między innymi:
Srebrna odznaka "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej":
asp. sztab. Krzysztof Babiej
Brązowa odznaka "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej":
mł. kpt. Adam Idrian
Złoty medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa":
mł. bryg. Paweł Kapica
st. ogn. Mariusz Kowalik
st. ogn. Sebastian Morzyc - Gorczyca
Srebrny medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa":
ogn. Marek Andrusieczko
mł. ogn. Bartosz Dereń
Brązowy medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa":
st. sekc. Adam Połuch
st. sekc. Łukasz Jakimiec
dh Helena Rudzis - Gruchała
Nominacje na wyższy stopień służbowy otrzymało 19 funkcjonariuszy a wśród nich:
- stopień kapitana otrzymała:
mł. kpt. Małgorzata Makowska
- stopień aspiranta sztabowego otrzymał:
st. asp. Paweł Paradowski
- stopień aspiranta otrzymali:
mł. asp. Paweł Artyński
mł. asp. Józef Gliszczyński
- stopień starszego ogniomistrza otrzymał:
ogn. Piotr Satro,
- stopień ogniomistrza otrzymali:
mł. ogn. Paweł Nawrocki,
mł. ogn. Damian Romańczuk,
- stopień młodszego ogniomistrza otrzymali:
st. sekc. Magdalena Czekalska,
st. sekc. Dartosz Dereń,
st. sekc. Tomasz Grzebieniak,
st. sekc. Paweł Pietruszyński,
st. sekc. Dawid Pluta,
st. sekc. Adrian Wojciechowski
- stopień starszego sekcyjnego otrzymali:
sekc. Łukasz Jakimiec,
sekc. Krzysztof Kaszuba,
sekc. Adam Połuch,
sekc. Łukasz Sęczkowski,
sekc. Przemysław Tabaczyński
- stopień starszego strażaka otrzymała:
str. Joanna Kogut
Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych zachodniopomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił dodatkową nagrodą pieniężną asp. sztab. Dariusza Kosidło oraz ogn. Marka Andrusieczko.
Z okazji 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej wszystkim osobom obecnym na uroczystości wręczono okolicznościowe gadżety upamiętniające to wydarzenie.
Uroczystość była również okazją do oficjalnego przekazania Komendzie Powiatowej PSP w Kołobrzegu nowej jednostki sprzętowej w postaci średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samochód zakupiony został z budżetu państwa za pośrednictwem Komendy Głównej PSP, Komendy Wojewódzkiej PSP oraz ze środków pozyskanych z powiatu kołobrzeskiego, miasta Kołobrzeg, gminy Ustronie Morskie i Nadleśnictwa Gościno. Po uroczystym przekazaniu nowy samochód został poświęcony przez kapelana strażaków ks. bryg. Ryszarda Szczygła oraz proboszcza parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Kołobrzegu o. Pawła Kaczmarskiego.
W części finalnej dzisiejszych obchodów głos zabrali przybyli na uroczystość goście, którzy w swych przemówieniach m.in. dziękowali i gratulowali wszystkim wyróżnionym i awansowanym za zaangażowanie i trud podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Po zakończeniu apelu na placu komendy zaproszeni goście przemieścili się do wnętrza budynku gdzie dokonano uroczystego otwarcia sali edukacyjnej "Ognik", która powstała w ramach rządowego programu "Bezpieczna +".
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekał tradycyjny strażacki gorący poczęstunek.

Galeria zdjęć ...>>

 


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu


admin: stona